יום שישי, 20 באוקטובר 2017

תמלול הקלטות – מהם שירותי התמלול הנפוצים?

תמלול משפטי זהו תמלול הנועד ברוב המקרים לשמש כראייה משפטית. זהו מסמך שיחה אשר מצורף בדרך כלל לקלטת המקורית ומטרתו להקל על השופט ולחסוך זמן ולאפשר לו לקרוא את הדברים בקצב שלו. בעת תמלול של הקלטה המשמשת כהוכחה בבית המשפט חשוב להעביר את המסר במדויק ובצורה ברורה, אי דיוק בהעברת המסרים עלול יותר לחבל מאשר לעזור.

תמלול ראיונות הוא שירות נפוץ. עיתונאים חוקרים, סופרים, כותבי אוטוביוגרפיה וכל מי שרוצה לתעד שיחה חשובה מקליט את השיחה ומעלה אותה אחר כך על הכתב.
במקרים רבים הקלטת השיחה נעשית בתנאים לא טובים כמו במקום רועש והומה אדם, באמצעות מיקרופון באיכות ירודה או בערבוב של מספר קולות. אם רמת הדיוק בתמלול ההקלטה חשובה, נעזר המתמלל בציוד עזר אשר מסנן רעשים, מגביר את הקולות ועוד.
לא אחת אנשים מקליטים שיחות טלפון במיוחד בעידן הטלפונים החכמים המאפשרים מגוון של אפליקציות להקלטת השיחות. אנשים רבים פונים את המתמללים ומבקשים להמיר את ההקלטה לכתב. כאשר מתמללים שיחות שהוקלטו ומשתמשים בהם לא לצרכים פרטיים, חשוב להקפיד שלא לעבור על החוק.
הקלטה של שיחות שלא הוקלטו כחוק הן עבירה פלילית ואין סיכוי שההקלטות אלו יוכלו לשמש כראיה בבית המשפט.
תמלול הקלטות הוא שירות הניתן לאנשים אשר ברשותם הקלטות ישנות והן מעוניינים לשמור את התוכן שלהם. באמצעות  תמלול ההקלטה אפשר יהיה לשמור חומרים לצרכים שונים, להוכחות משפטיות ולסתם נוסטלגיה מרתקת שכדאי לשמור וכיף לעיין בה מדי פעם.

תמלול הקלטות – 3 דברים שכדאי לדעת


המחיר של תמלול הקלטה אינו קבוע ונקבע לפי מספר פרמטרים כמו אורך ההקלטה ואיכות ההקלטה. ככל שאיכות ההקלטה פחות טובה, ככל שיש יותר רעשי רקע, הדיבור לא ברור ועוד, כך נדרשת השקעה רבה יותר ושימוש בציוד עזר ובהתאם לכך נקבע גם המחיר.

תמלול הקלטה צריך להעביר באופן ברור את כל המילים והמשפטים, אך גם את רוח הדברים. בעבודת התמלול יש לתאר גם את האווירה כמו שתיקות ארוכות, כחוחי גרון, צחוקים, הרמת קול, מבוכה ועוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.